Плюси та мінуси гранітних мийок: купити те, що потрібно?
Мийка із каменю - незамінний атрибут кухонної обстановки. У ній миють посуд, чистять овочі, розморожують продукти, вона часто зазнає ненавмисних ударів посуду, їй доводиться контактувати з миючими засобами на хімічній основі та ін. І не кожен матеріал здатний витримати такі екстремальні навантаження. Тому вибирати мийку треба з особливою ретельністю.
GRANIT – один із найміцніших, довговічних та надійних матеріалів. Традиційне призначення – це будівельні роботи. Згодом з'явилися стільниці з нього, а потім і мийки. У статті викладається, як правильно вибрати мийку, щоб вона гармоніювала з інтер'єром і як доглядати її, щоб служила довгі роки. Розгляньте плюси та мінуси гранітних мийок.
Як правильно вибрати кухонну гранітну мийку?
Перед тим, як йти за покупкою або вивчати асортимент виробів за каталогами, спочатку треба ознайомитися з їх характеристиками та вимогами до них. Це – особливий сантехнічний пристрій, якому призначено бездоганне виконання належних йому функцій, залишаючись протягом терміну експлуатації привабливим. Найкращі гранітні мийки від виробника.
Як правило, на кухні ставлять металеву раковину, а у ванній кімнаті – фарфорову. Практика показує, що ці матеріали менш досконалі. Порцелянова поверхня з часом темніє і схильна до фарбування, а на металевій поверхні від ударів залишаються вм'ятини і від їдких миючих складів з'являються плями. З мінералом природного походження нічого не відбувається. Тому гранітні мийки міцно стоять на одній з лідируючих позицій. При її виборі рекомендовано звертати увагу на такі параметри:
- Місткість. Виріб має бути зручним для миття не тільки столового посуду, але і для ємних предметів таких, як сковороди, каструлі, казан та інше. Але при надто глибокій раковині доведеться нахилятися, і тут йде небажане навантаження на плечі, спину, руки. Нормальною глибиною вважається 180-220 мм.
- Стійкість до перепаду температури води під крана.
- Ударостійкість. Так як на кухні не рідко падають вилки, ножі, ложки, б'ється посуд, з милих рук вислизають кришки, сковорідки тощо, необхідно розглядати раковини з точки зору їх міцності. Граніт якраз цією якістю славиться. Для доступнішого варіанту підходить керамогранітна продукція з протиударними показниками.
- Стійкість до хімічних складів. Щоб мийку підтримувати в чистоті, доводиться користуватися засобами для чищення, до складу яких входять хімікати. Від постійної обробки ними структура матеріалу має псуватися.
- Дизайн раковини. Так як мийка в кухонній обстановці відіграє важливу роль, цей пристрій треба вибирати після завершення ремонтних робіт. Гранітні вироби гармонують майже з будь-яким стильовим рішенням, а на сантехнічному ринку є великий вибір.
- Вартість мийки. Ціна, навіть з найпростішим простеньким дизайном, вища за вартість металевих і фарфорових раковин, що зайвий раз підкреслює надійність, якість і довгостроковість виробів з граніту.
Мийка для кухні: плюси та мінуси гранітних мийок
До переваг кухонної мийки належать:
- стійкість до хімікатів, механічних впливів, зміни температур;
- звукопоглинання (здатність матеріалу глушити звуки падаючої води);
- екологічність;
- простота у догляді, достатньо обтерти раковину мильним розчином та обполоснути;
- великий асортимент моделей з різними габаритами та розквітами.
Є й незначні недоліки мийки. До недоліків відносяться:
- висока ціна (може досягати кількох тисяч, залежить від виробника, габаритів виробу та матеріалу);
- масивність, вага і не складність при установки не професіоналом;
- моделі з низькою якістю гранітної крихти, дуже тендітні.
Деякі недоліки сантехніки із граніту цілком очевидні, але це майже ніщо порівняно з її перевагами.
Плюси та мінуси гранітних мийок: форми мийки
Моделі бувають різних форм і їх різновид вельми широка. Стандартна продукція квадратної або прямокутної форми поступається ціною виробам з більш оригінальною конфігурацією. Перші підібрати до кухонних меблів та встановити простіше. Не менш популярні круглі екземпляри. У магазинах зустрічаються також мийки із вигадливим зовнішнім виглядом.
Форму раковини слід обирати таку, щоб користуватись нею було зручно, а також виходячи з місця її майбутньої установки. Наприклад, мийка круглої форми або овальні часто бувають місткішими, ніж прямокутні або трикутні. До речі, вода з такої ємності зливається швидше, так тут відсутні кути.
Більш функціональна і зручна раковина для кухні – це раковина із двома чашами. Але багато кухні мають відносно невелику площу, тому доводиться обмежитися однією чашею малої ємності. При достатньому кухонному просторі, не роздумуючи, купуйте мийку із двома чи трьома ємностями. Тут можна здійснювати відразу кілька справ: в одній чаші залишити продукти для розморожування, в іншій мити посуд, а третьою може користуватися помічник у приготуванні обіду. Звичайно, раковину з однією чашею чистити швидше і простіше, але функціональність її значно падає.
Різновиди мийок за типом установки
Існує кілька варіантів встановлення виробу. Все залежить від моделі та набору елементів у комплекті. Мийки бувають накладними та врізними. Останні, виправдовуючи свою назву, врізаються в стільницю, попередньо підготовлений отвір. Як правило, такий варіант застосовують до єдиної монолітної по довжині кухні стільниці. Фіксувати раковину можна по-різному: під стільницею, на одному рівні з нею або трохи піднятою над її поверхнею. Вибір кріплення залежить від технічної специфіки виробу, матеріалу з якого виконана стільниця, а також від особистої переваги.
При першому способі (накладному) мийку просто укладають на основу, якою може служити спеціальна тумба, що замінює стільницю. Такий варіант установки підходить особливо для гарнітурів, що складаються з окремих шаф.
Догляд за гранітною мийкою
Як мовилося раніше, гранітні сантехнічні пристрої зносостійкі. Але, незважаючи на це, бажано виключати застосування абразивних засобів. Для регулярного чищення від звичайних повсякденних забруднень підходить гель для миття посуду. Ідеальною альтернативою для цієї мети є спеціальний засіб для догляду за виробами з каменю.
Щоб запобігти вапняні утворення на поверхні мийки можна скористатися звичайним столовим оцтом, який завжди під рукою, або спеціальним розчином від вапняних нальотів. Цей засіб наносять на поверхню ємності на час, вказаний в інструкції, з наступним змиванням. Таку процедуру рекомендовано проводити щомісяця. Якщо вода набагато жорсткіша, то робити це треба, відповідно, частіше.
Бажано періодично чистити кухонні сантехнічні предмети засобами, призначеними для посудомийної машини. Для цього хімікат треба розвести водою, а потім нанести розчин на поверхню виробу. Через деякий час змити його. Процедура виконується як профілактичний прийом проти небажаних закостенілих відкладень, накопичення яких малоймовірне на виробі, виготовленому з граніту.
Не можна допускати попадання в раковину клею, фарби, сольових сумішей. Негативну дію має фруктові соки, гірчиця і оцет. При попаданні в чашу слід відразу її обмити і витерти насухо.
Стежити за зовнішнім виглядом гранітні мийки треба постійно мити після кожного використання. Як миючі засоби застосовувати нейтральні і наносити їх на поверхню виробу губкою. Після змивання чаші водою з-під крана протирати її насухо м'якою тканиною, щоб залишалися сліди від сольових частинок, що у воді водопровідної системи.
З появою сколів слід звернутися до фахівця їх усунення. Гранітні мийки стали дуже популярними за рахунок того, що їх експлуатаційний термін складає більше 20 років.
Мийки кухонні від виробника в Україні.
Насправді якісних мийок з граніту в Україні дуже багато. Перевіреним часом вважається український бренд «Композитні системи» виробництво виробів із керамограніту.
Мийки GRANIT виготовляються за матрицями світових лідерів у цій ніші, а для сировини беруться лише найкращі компоненти. Якщо прибрати написи брендів, то мийку українського виробництва практично неможливо відрізнити від імпортних, які коштують у кілька разів дорожче. Навіщо тоді переплачувати?
Де придбати кухонну кам'яну мийку?
Купити гранітну мийку можна на офіційному інтернет-магазині чи торгових точках. Купуючи мийку через інтернет, вам прямо додому її доставить кур'єр або післяплатою, через Нову пошту. Вартість доставки буде від 200 до 500 гривень.
Сифон для гранітної мийки
Сифон необхідний відведення брудної води з мийки. У випадку гранітних мийок необхідний спеціальний якісний сифон від хорошого виробника. Допомогти підібрати сифон вам допоможуть консультанти в інтернет-магазині та продавці на торгових точках.
Змішувач для мийки
Підбір змішувача - це важливо для подальшої експлуатації мийки. Потрібно правильно підібрати не тільки його колір, щоб вся конструкція виглядала гармонійно, а й висоту. При покупці такої сантехніки як змішувач, Ви можете орієнтуватися на ціну від 500 до 2000 гривень.
Ціна кам'янної мийки в Україні
Вартість гранітних мийок сильно відрізняється залежно від виробника та моделі (форми, кольору тощо). В інтернет-магазинах можна знайти акційні пропозиції кам'яних мийок українського виробництва – від 1300 гривень. Якщо говорити про всесвітньо відомі імпортні бренди, то ціна мийок починатиметься від 5000 до 10000 гривень і вище.
Відгуки про кухонні гранітні мийки
Що стосується відгуків про кухонні гранітні мийки, то вони в більшості випадків тільки позитивні. Негативні трапляються лише від людей, які «погналися за низькою ціною» та купили підробку. У них мийка втратила свій гарний зовнішній вигляд і функціональність лише через півроку експлуатації. Тому купуйте сантехніку лише перевірених виробників із гарантією!